مراجعت خانواده و پیوندان سید عبدالله نوری، سابق رهبر اتحاد مخالفین تاجیک و کمیسیون آشتی ملی بابت بازداشت نصرت الله سعیدف

ما اینجا جمع­آمدگان از نزدیکان و بستگان نصرت الله سعیدف می باشیم. نصرت الله برادرزاده استاد مرحوم سید عبد الله نوری یکی از جناح های برقراری صلح در کشورمان تاجیکستان می باشند.

سبب این جمع آمدن، نگرانی عمیق خود نسبت بازداشت برادرمان می­باشد. همچنانکه از شبکه­های اجتماعی قبلا خبر دارید، روز 24 ژانویه برادر ما نصرت الله را به ریاست کارهای داخلی ولایت ختلان دعوت نموده بازداشت می­کنند. تا امروز مقامات دلیل این بازداشت را اعلان نکرده­اند. بعد از بازداشت حتی اجازه­ی به خانواده­اش اطلاع دادن را برایش نداده­اند.

صبح 25 ژانویه چهار نفر دیگر از نزدیکان و باشندگان قریه را به بازجویی دعوت نموده بیگاهی همان روز رهایشان می­کنند. همینطور از مقامات به خانه سید الله نورالدینف که او هم از فرزندان و بستگان ما می­باشد و فعلا در زندان قرار دارد، آمده مادر اورا نیز مورد بازجویی قرار می­دهند.

قبل از این هم بارها نزدیکان و بستگان ما مخصوصا نصرت الله به نهادهای قدرتی دعوت می­شدند و حتی دو نفر از آنها که حالا همین جا در اروپا حضور دارند، پنج شبانه روز در زیرزمین ریاست کارهای داخلی مورد شکنجه و آزار و اذیت قرار گرفته بودند که مجبور به هجرت و ترک کشور شدند.

این و خیلی از نمونه­های دیگر که نمی­توان همه آن را اینجا گنجاند وجود دارند که ما خانواده و نزدیکان ما و آینده فرزندان مارا خیلی تحت نگرانی شدید قرار داده است.

ما از همه نهادهای قدرتی قاطعانه طلب می­نماییم که دست بردارید از همه گونه تعقیب و فشار و آزار مردم و نزدیکان و بستگان ما و مخصوصا نصرت الله سعیدف.

ما از مقامات طلب می­نماییم که از ایجاد هر نوع ترس و رعب و وحشت در بین مردم دست بردارند.

ما از مقامات کشور آزادی هرچه زودتر نصرت الله سعیدف را طلب داریم و آمادگی خودرا برای اقدام­های بعدی تا آزادی نصرت الله سعیدف اعلام می­داریم.

ما همچنین از تمام نهادهای حقوق بشری و سازمانها و تشکلاتهای بین المللی، شخصیت ها و افراد موثر در امور درخواست می­کنیم تا به این قضیه توجه جدی نمایند.

با احترام

خانواده و پیوندان سید عبدالله نوری

26.01. 2022

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

Блог на WordPress.com. Тема: Baskerville 2, автор: Anders Noren.

Вверх ↑

%d такие блоггеры, как: